Erki Pärnoja esimene kooriteos „Anima Mea” ilmub 3. aprillil

nii vinüül- kui CD-plaadil ja voogedastusplatvormidel.

ALBUMI ESITLUS VEEBIS

Lugude nimekiri:

1. Anima Mea

2. Alla Tiibade Varju

3. Isa

4. Koit või Ehakuma

5. Sügav Rahu

6. Mina tean

03.04 kell 19.00

PLAADIESITLUSKONTSERT VEEBIS

days
hours
minutes
seconds
00
00
00
00
days
hours
minutes
seconds

PÄEVAD

TUNNID

MINUTID

SEKUNDID

VINÜÜL

Tavahind 22 €

Eesti Ekspressi ja Delfi Kogupaketi tellija erihinnaga ostmiseks vajuta SIIA

CD

Tavahind 14 €

Eesti Ekspressi ja Delfi Kogupaketi tellija erihinnaga ostmiseks vajuta SIIA

Albumi esitlus veebis toimub kahes osas. Esimeses pooles näeb selleks puhuks valminud lühidokumentaali, mis sisaldab intervjuusid Erki Pärnoja ja dirigent Endrik Üksväravaga ning kaadreid „Anima Mea” esiettekandele eelnenud ettevalmistustest. Veebiesitluse teises pooles saab vaataja osa Jaani kirikus toimunud esiettekande ülesvõttest, mis ilmub avalikkuse ette esmakordselt.


„Anima Mea” tõotab kujuneda visionäärse multiinstrumentalisti hüppelauaks uutesse sfääridesse ja ehk ka tema seni kõige ambitsioonikamaks ettevõtmiseks. Koorile ja ansamblile kirjutatud teos on haaranud kaasa Pärnoja käekirjale iseloomulikud mastaabid; filmiliku eepika ja eleegilise ilutunnetuse, lisades paletti kammerkoor Collegium Musicale hingepuudutavad kooriseaded.


Inimhinge ja laiemalt kõige elava ajatu müsteerium ongi „Anima Mea” kandev tukse, vaadates egotsentrilise maailmanägemuse piiride taha, kus ei peitu küll vastused kõigele aga võib leiduda võti, kuidas kaootilise ja pööraselt muutuva maailmaga selgust ja rahu leida. Plaanidest ja liigsetest konstruktsioonidest lahti lastes on Pärnoja juhindunud intuitsioonist, jättes kuulajaile vabad käed isiklikeks ja intiimseteks tõlgendusteks. Keset kadu kõlav soov hoida hinges lootust on taas rohkem kui ajakohane, sisendades usku uuestisünniks ja taastärkamiseks.

Algselt 2020. aasta Ülestõusmispühadele planeeritud esiettekanne lükkus olude sunnil sügisesse hingedeaega, mil teos koos Arvo Pärdi loominguga moodustas kontserdiõhtu „Südaöine: Pärt & Pärnoja” Tallinnas, Jaani kirikus toimunud kontserte külastas kahel õhtul ligi 1500 inimest; Klassikaraadio live-salvestus kujunes aga möödunud aasta üheks populaarseimaks ülekandeks. Teose algtekstina on kasutatud fraase psalmidest, teadmata autorite-munkade ladinakeelseid ja keldi palveid, samuti Anna Haava luulet. Sõnalise osa seadmise taga seisavad Erki Pärnoja, Anu Lamp, Jaan Tammsalu ja Eero Epner. 

 

Kontserdi esiettekanne sai järelproduktsioonis helilisi täiendusi ja jõuab kuulajateni 3. aprillil Erki Pärnoja viienda albumina – „Anima Mea” ilmub vinüül- ja CD-plaadina, voogedastusplatvormidel.

 

Koor: Collegium Musicale

Dirigent: Endrik Üksvärav

Solistid: Annely Leinberg, Marie Roos, Lili Kirikal, Kristel Marand, Helina Kuljus, Rasmus Laks, Karl Tipp

Bänd: Erki Pärnoja, Peedu Kass, Filip Leyman, 

Ulrik Ording

Kontserti korraldab Delfi Elamus, Ekspress Meedia AS